١٠٠٠ فقره جهیزیه به نوعروسان بوشهری اهدا می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، احمد لطفی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: کمیته امداد در مجموع ۱۲۰ نوع خدمت به جامعه تحت پوشش ارائه می‌کند که مهمترین هدف از این برنامه‌ها بازیابی و توانمندسازی آنها برای داشتن یک زندگی مستقل و آبرومند است.

وی افزود: در کنار هر یک از این خدمات پیوست فرهنگی نیز وجود دارد تا زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی برای این خانواده‌ها محقق شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: یکی از این پیوست‌های فرهنگی، ارائه بسته‌های آموزشی برای آماده کردن خانواده‌های دارای فرزند دختر برای یک ازدواج با دوام است.

لطفی ادامه داد: این بسته‌ها به شکل آموزش‌های کاربردی پیش از ازدواج، مشاوره‌های رایگان برای انتخاب همسر و همسرداری در کنار تأمین جهیزیه برای شروع یک زندگی تدوین شده است.

وی عنوان کرد: در این راستا و با استفاده از کمک‌های خیرین حقیقی و حقوقی از جمله استانداری بوشهر، سپاه امام صادق (ع)، بنیاد برکت و مراکز نیکوکاری، طی سال‌های ۹۴ تا ۹۸، هفت هزار و ۹۸۴ فقره جهیزیه به ارزش ۱۳۷ میلیارد ریال در اختیار نوعروسان تحت پوشش این نهاد در استان بوشهر قرار گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: امسال نیز طی سه مرحله در دهه امامت و ولایت، هفته‌های بسیج و احسان و نیکوکاری، یک هزار فقره جهیزیه در اختیار نوعروسان تحت پوشش قرار می‌گیرد که ۳۰۰ فقره از این جهیزه ها توسط سازمان بسیج اصناف استان بوشهر و با همکاری بازاریان سخاوتمند تأمین می‌شود.

لطفی با اعلام این که هر فقره جهیزیه حدود ۱۵۰ میلیون ریال ارزش دارد، گفت: با رایزنی با شرکت‌های تولیدکننده و اخذ تخفیف‌های مناسب عملاً، ۸۰ میلیون ریال به ازا هر یک فقره جهیزیه پرداخت می‌کنیم.

وی با تبریک سال روز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) در اولین روز از ماه ذی الحجه که به نام روز ازدواج در تقویم جمهوری اسلامی ایران نام گذاری شده، گفت: به میمنت این روز خجسته، ۱۳۰ فقره جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش این نهاد در استان بوشهر، اهدا شد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: بررسی‌های میدانی کارشناسان این نهاد در استان بوشهر نشان می‌دهد که نتایج کارکرد این نهاد در بحث تهیه مقدمات ازدواج آسان از برگزاری دوره‌های آموزشی تا مشاوره‌های رایگان انتخاب همسر و همسرداری و تأمین جهیزیه، کاهش شدید طلاق در بین دختران مزدوج تحت پوشش این نهاد بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اجرای آزمایشی «تله ای سی یو» در فارس

چ جولای 22 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم جان بابایی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: یکی از بخش‌های که نقش ویژه ای در ارائه خدمات به بیماران کرونایی دارد بخش مراقبت‌های ویژه است و یکی از راههای کاهش این مرگ و میر ارائه خدمات به صورت تله آی سی یو است. […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع