پرونده‌های قضایی معوقه در دادگستری همدان تعیین تکلیف شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا عدالت خواه عصر دوشنبه در جلسه بررسی و بازخوانی «قانون کاهش مجازات حبس تعزیری» با تبریک فرا رسیدن دهه کرامت و با اشاره به روایات نقل شده در خصوص جایگاه نیت خالص و قصد قربت در زندگی و امر خطیر قضاوت، گفت: بی تردید اعمال و رفتار بدون نیت پاک موجب خسارت می‌شود.

وی با اشاره به منویات رهبر انقلاب در هفته قوه قضائیه، سه موضوع تکریم ارباب رجوع، رونق تولید و مبارزه با فساد داخلی و خارج از مجموعه را از محورهای اصلی برنامه‌ها و فعالیت‌های مجموعه‌های قضائی برشمرد و اظهار کرد: باید با تحولی اساسی مجموعه‌های قضائی به جای انفعال در برابر مسائل به صورت فعال در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و امنیتی حضور پیدا کنند.

دادستان‌ها در حوزه منابع طبیعی و حفظ محیط زیست مراقب سوءاستفاده سودجویان باشند رئیس کل دادگستری استان همدان حساسیت در قبال منابع طبیعی و حفظ محیط زیست را مورد تأکید قرار داد و در خطاب به دادستان‌های شهرستان‌های استان عنوان کرد: باید مراقبت لازم انجام شود تا افراد سوءاستفاده گر و سودجو در غفلت ضابطین و ادارات مربوطه به حقوق عامه تعدی نکنند.

عدالت خواه در ادامه به مسئله با اهمیت پرهیز از تصمیمات متأثر از احساسات و عواطف پرداخت و تصریح کرد: باید در زمان رسیدگی به پرونده‌ها به اطلاعات و مستندات مرتبط با پرونده رسیدگی کرد.

وی همچنین از رؤسای دادگستری شهرستان‌ها خواست به وضعیت محکومین مالی توجه ویژه داشته باشند و تلاش لازم برای تعیین تکلیف و آزادی را آنان انجام دهند.

وی مختومه کردن پرونده‌های معوقه را از دیگر برنامه‌های حوزه قضائی این استان عنوان کرد و و از مدیران قضائی خواست برای رفع اطاله دادرسی در حداقل زمان ممکن بر اساس برنامه‌های تنظیم شده، پرونده‌هایی که یک سال از زمان ثبت آنها گذشته را تعیین تکلیف کنند.

عدالت خواه به مسئله رعایت صرفه جویی در هزینه‌ها و پرهیز از مخارج غیرضروری که بر بیت المال تحمیل می‌شود هم اشاره کرد و گفت: تمام مسئولان در قبال کمترین هزینه‌های مصرفی در برابر مردم و بیت المال مسئول اند و در شرایط خاص کشور هیچ عذری برای هزینه‌ها و مصارف غیرضروری پذیرفته نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پایان نیمه اول: تساوی لحظه آخری استقلال با گل به خودی باقری

د ژوئن 29 , 2020
استقلال تهران در نیمه اول دیدار مقابل سایپا با نتیجه یک بر یک به تساوی رضایت داد. به گزارش ایلنا، در چارچوب رقابت‌های هفته بیست و دوم مسابقات لیگ برتر تیم استقلال تهران در ورزشگاه آزادی به مصاف سایپا رفته است. نیمه اول این مسابقه با تساوی یک بر یک […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع