پنجره واحد کسب و کار در آذربایجان شرقی افتتاح شد

به گزارش خبرنگار مهر، پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار آذربایجان شرقی، عصر یکشنبه همزمان با سه استان خراسان رضوی، فارس و اصفهان به صورت ویدیوکنفرانسی توسط وزیر اقتصاد و دارایی افتتاح شد.

هدف از آغاز به کار این مرکز، تسریع در فرآیند صدور مجوزهای کسب و کار و صدور کارت بازرگانی در کمتر از ۷۲ ساعت عنوان شده است.

در پنجره واحد فیزیکی استان که در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی افتتاح شد، ادارات و سازمان‌هایی همچون سازمان امور مالیاتی، تأمین اجتماعی، امور اقتصاد و دارایی، فرهنگ وارشاد اسلامی، ثبت اسناد و املاک و اتاق بازرگانی در این مرکز استقرار یافته و به متقاضیان، ارائه خدمات خواهند کرد.

تسهیل در فرآیند کسب و کار دغدغه مهم مدیریت استان

محمدرضا پورمحمدی در این آئین اظهار داشت: این استان از استان‌های پیشتاز در راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری بود که آغاز این طرح مربوط به سال ۹۲ می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مطرح شدن موضوع پنجره واحد کسب و کار از سال گذشته در اتاق بازرگانی تبریز گفت: تسهیل در فرآیند کسب و کار همواره یکی از دغدغه‌های مهم مدیریت استان بوده است، به خصوص در شرایط کنونی که همراه با شیوع بیماری کرونا است، همه مسئولان اهتمام لازم را برای بهبود فضای کسب و کار دارند.

ارتقای رتبه استان در بهبود فضای کسب و کار

وی در ادامه با اشاره به ارتقای رتبه فضای کسب و کار استان گفت: رتبه استان آذربایجان شرقی در فضای کسب و کار از ۱۶ به رتبه ۱۰ ارتقا یافته است.

پورمحمدی افزود: آذربایجان شرقی علاوه بر نقش فرهنگی و تاریخی خود، جایگاه ویژه ای در حوزه تولید و صنعت دارد و این استان را می‌توان شاهراه ارتباط با اروپا، اوراسیا و بازار وسیع اسیای میانه دانست.

استاندار آذربایجان شرقی در خصوص توانمندی‌های ویژه این استان در حوزه صنعت گفت: تولید ۳۵ درصد قطعات خودرو کشور در استان یکی از این توانمندی‌های مهم است. همچنین این استان را می‌توان پایتخت شیرینی و شکلات کشور دانست که محصولات آن به ۸۵ کشور دنیا صادر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رسالت مهم مدیران در شرایط کنونی تسهیل گری در روند تولید است

ی جولای 26 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، هدایت الله جمالی پور در کارگروه رفع موانع تولید که روز یکشنبه در استانداری برگزار شد اظهار داشت: در شرایطی که با مشکلات ناشی از تحریم مواجهیم اگر مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل استان هم سخت گیری کنند مانعی بزرگ در تولید محسوب می‌شوند و […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع