پیام وزیر کشور به مناسبت سالگرد اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی

پیام وزیر کشور به مناسبت سالگرد اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی

وزیر کشور در پیامی به مناسبت ۵ مرداد ماه، سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی در تهران، از تلاش مجموعه فعالان ستادهای نماز جمعه و همچنین مسئولین و اعضای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برای زمینه سازی یکپارچگی و همدلی مؤمنان در میعادگاه هفتگی نماز جمعه، صمیمانه تقدیر کرده است.

به گزارش ایسنا، متن کامل این پیام بدین شرح است:

باسمه تعالی

پنجم مرداد ماه سالگرد اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و یادآور اهتمام امام امت (ره) در احیای این سنت اسلامی و تحقق شجره‌ای اصلاح گر و وحدت بخش است که با خون پاک استوانه های علم و عمل انقلاب اسلامی؛ یعنی شهدای مظلوم محراب شکوفا شد و با حضور مؤمنانه مردم از اقشار و طبقات گوناگون استمرار یافت. هرچند بیش از ۴ دهه پر فراز و فرود از آن روزگار گذشته است؛ اما در همه این مراحل، نقش سازنده و مقوم فریضه و خطابه جمعه، از سخت ترین سال های تثبیت و استقرار نظام و دفاع مقدس تا دوران تشدید تحریم های بی سابقه و ظالمانه علیه ایران، و بلکه تا شرایط شیوع بیماری همه گیر کرونا، تدوام یافته و تعاون و همدلی مؤمنانه را در جامعه اسلامی، دنبال کرده است. البته تلاش برای مشارکت هرچه بیشتر جوانان و اقشار گوناگون، ارائه مؤثر و عملی جلوه های تقوای سیاسی و اجتماعی و بصیرت افزائی متوازن در خصوص همه ابعاد و عرصه های سیاست و اجتماع، می تواند نوید بخش اعتلای اقامه این فریضه عبادی و سیاسی باشد. به همین مناسبت، با اشتیاق بسیار، از تلاش مجموعه فعالان ستادهای نماز جمعه و همچنین مسئولین و اعضای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، برای زمینه سازی یکپارچگی و همدلی مؤمنان در میعادگاه هفتگی نماز جمعه، صمیمانه تقدیر می کنم و توفیق روزافزون این برادران و خواهران ایمانی را خواستارم. امید است با توفیق الهی و در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) و راهبری داهیانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و با تلاش دست اندرکاران و اهتمام خطبای گرانقدر جمعه در سراسر کشور، شاهد استمرار و ارتقای دعوت عملی و نافذ به تقوی و پرهیزگاری، روشنگری و هدایت گری متوازن سیاسی و فرهنگی و اجتماعی و تحقق عملی امر به معروف و نهی از منکر در سطوح مختلف اجتماعی از سنگر نمازهای دشمن شکن جمعه باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چرا استفاده از ماسک در خوزستان کاهش یافت؟

ی جولای 26 , 2020
ایسنا/خوزستان سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به کاهش استفاده از ماسک در شهرستان‌های خوزستان طبق آمار یک هفته گذشته گفت: علت کاهش استفاده از ماسک، در دسترس نبودن ماسک عنوان شده است. دکتر سیدمحمد علوی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که امروز […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع