پیشروی ارتش لیبی در جنوب طرابلس

نیروهای ارتش لیبی برخی مواضع در محور «صلاح‌الدین» و «المشروع» در جنوب طرابلس را از سیطره شبه نظامیان موسوم به ارتش ملی لیبی آزاد کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، دفتر اطلاع‌رسانی عملیات «برکان الغضب» لیبی در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که نیروهای ارتش لیبی برخی مواضع در محور «صلاح الدین» و «المشروع» در جنوب طرابلس را از سیطره شبه نظامیان خلیفه حفتر آزاد کردند.

در همین راستا، دفتر اطلاع‌رسانی ارتش لیبی اعلام کرد که نیروهای دولتی ساختمان اداره گذرنامه و پایگاه نظامی «التکبالی» در محور صلاح الدین را از کنترل شبه نظامیان حفتر آزاد کردند.

 دولت لیبی ۱۸ ماه می از آزادسازی کامل پایگاه «الوطیه» مرکز شبه‌ظامیان حفتر در جنوب غرب طرابلس خبر داد. نیروهای ارتش لیبی طی عملیات «طوفان صلح» که در ۲۵ ماه مارس آغاز شد، تمام مناطق اطراف پایگاه الوطیه را محاصره کرده بودند.

شبه نظامیان حفتر که توسط امارات متحده عربی، عربستان سعودی، روسیه، مصر و اردن حمایت می‌شوند، از چهارم آوریل ۲۰۱۹ حملات خود به طرابلس را آغاز و از ۱۲ دسامبر همان سال به منظور تصرف این شهر حملات خود را تشدید کردند.

نیروهای ارتش دولت لیبی که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته می‌شود، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کرده‌اند.

به تازگی کمیته تحریم لیبی شورای امنیت سازمان ملل متحد طی گزارشی، اعلام کرد که دو شرکت اماراتی ده‌ها مزدور نظامی غربی را به منظور کمک به نیروهای تحت فرمان ژنرال خلیفه حفتر به لیبی اعزام کرده‌اند. این مزدوران نظامی غربی در ماه ژوئن ۲۰۱۹ به لیبی اعزام شده‌اند. این دو شرکت همچنین متهم به تامین هلی‌کوپتر، پهپاد و پشتیبانی اینترنتی از خلیفه حفتر هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آزمایش موشکی جدید حماس همزمان با روز جهانی قدس

ج مه 22 , 2020
رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که جنبش مقاومت اسلامی حماس امروز -جمعه- ( همزمان با روز جهانی قدس) موشک‌های جدیدی را آزمایش کرده است. به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که جنبش مقاومت اسلامی حماس امروز -جمعه- ( همزمان با روز جهانی قدس) موشک‌های […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع