چرا وضعیت اصفهان قرمز شد؟

ایسنا/اصفهان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به قرمز شدن وضعیت شهر اصفهان و ۷ شهرستان استان، گفت: درحال حاضر در شرایط بحرانی هستیم و مردم باید به صورت جدی از حضور در اجتماعات دوری کرده و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

آرش نجیمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به قرمز شدن وضعیت ۸ شهر استان، اظهار کرد: اصفهان و شهرستان های چادگان، خوانسار، سمیرم، شهرضا، فریدونشهر و فلاورجان وارد وضعیت قرمز شیوع کرونا شدند.

وی با بیان اینکه درحال حاضر تنها یک شهر سفید در استان داریم، گفت: شهرستان های تیران و کرون، خمینی شهر، شاهین شهر، فریدن، نائین، نجف آباد و نطنز، نارنجی و در مرحله هشدار هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، علت قرمز شدن وضعیت اصفهان را بی توجهی مردم به دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی دانست و افزود: پیش از این نیز در وضعیت نارنجی و هشدار شیوع کرونا بودیم و به همین خاطر به صورت مداوم به مردم اطلاع رسانی و تاکید به رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک می کردیم ولی متاسفانه مردم توجهی نکردند و آمار با شیب تندی افزایش یافت، تا اینکه الان دقیقا وارد بحران شدیم.

وی تعداد کل بیماران کووید۱۹ بستری در استان به غیر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کاشان را ۸۶۳ نفر اعلام کرد و افزود: روزانه بیش از ۱۲۰ مورد ابتلای جدید در استان داریم، این درحالی است که متاسفانه موارد حاد آی سی یو نیز افزایش زیادی پیدا کرده و به ۱۷۱ نفر رسیده است.

نجیمی، دو توصیه اصلی به مردم در شرایط کنونی را دوری از حضور در اجتماعات و استفاده از ماسک در کنار رعایت دستورالعمل های بهداشتی عنوان کرد و گفت: جامعه الان حالت زندگی معمولی را دارد، درحالی که اصلا در شرایط نرمال نیستیم و در شرایط بحران هستیم، بنابراین تا زمانی که ویروس هست نباید زندگی معمولی داشته باشیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد: تنها کاری که مردم باید در شرایط فعلی انجام دهند حضور حداقلی در اجتماعات و دوری از حضور هرگونه اجتماع غیرضروری است و همچنین استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیز جدی گرفته شود تا بتوانیم میزان ابتلا به ویروس را کنترل کرده و دچار وضعیت بدتری نشویم.

انتهای پیام  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نتانیاهو به حزب‌الله درباره پیامدهای تنش هشدار داد

س جولای 28 , 2020
نخست وزیر اسرائیل امروز، سه‌شنبه اظهار کرد: ارتش اسرائیل برای همه سناریوها در خصوص درگیری با نیروهای حزب‌الله در مرز لبنان آماده است! به گزارش ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی خود در نشست امنیتی که در فرماندهی شمالی ارتش اسرائیل برگزار شد، مدعی شد: اقدام دیروز مهم […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع