چگونه از اطلاعات کارت‌های اعتباری‌ خود محافظت نمایم؟

رئیس پلیس فتا با اشاره به نحوه مراقب از اطلاعات کارت های اعتباری، تاکید کرد: بهتر راهکار برای پیشگیری از وقوع جرائم سایبری، افزایش سواد رسانه ای و رعایت نکات ایمنی کاربران فضای مجازی است.

به گزارش ایلنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: یکی از علت هایی که منجربه کلاهبرداری در فضای مجازی می شود در اختیار قرار دادن داده های بانکی توسط فرد مال باخته به افراد ناشناس می باشد. این افراد پس از گذشت مدتی و جمع آوری داده های بانکی افراد، در فرصت مناسبی وجوه حساب بانکی مال باخته را سرقت و با تبدیل وجوه به کالا و غیره امکان عودت این اموال ضعیف می شود.

 

وی گفت: بهتر است کاربران فضای مجازی سواد رسانه خود را بالا برده و در صورت ضرورت دادهای بانکی و سایر اطلاعات شخصی خود را به در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند.

این مقام انتظامی تاکید کرد: هیچگاه رمز عبور خود را از شماره شناسنامه و شماره تلفن و موبایل انتخاب نکنید. و رمزهای عبور را در اختیار دوستان و خانواده خود ندهید و همچنین روی کارت‌ها به هیچ‌عنوان نچسبانید یا در جلد کیف کارت قرار ندهید.

این مقام سایبری تاکید کرد: کارت خود را برای دریافت پول به دوست و یا خانواده خود ندهید چون امکان فعال سازی و تغییر رمز دوم کارت توسط آن‌ها متصور است و از جاهای عمومی مانند کافی‌نت یا اماکنی که دارای اینترنت رایگان ارائه می‌دهند وارد حساب اینترنت بانک خود نشوید.

رئیس پلیس فتا افزود: هنگام خرید از فروشگاه‌ها سعی کنید شخصا از دستگاه POS فروشگاه استفاده نمائید و هنگام دریافت پول از دستگاه‌های ATM، مراقب پشت سر خود باشید تا کسی رمز وارد شده شما را نبیند. حواستان به اقلام نامتعارف روی دستگاه‌های ATM باشد. حتما در صورت امکان برای انجام کلیه تراکنش های بانکی غیرحضوری از رمز یکبار مصرف استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سه واحد صنعتی آلاینده در بوئین زهرا اخطاریه گرفتند

د جولای 27 , 2020
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوئین زهرا گفت : سه واحد صنعتی آلاینده در این شهرستان بدلیل ایجاد آلودگی و تخرب محیط زیست از سوی این اداره اخطاریه گرفتند. به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، رامین رمضانی با اعلام این خبر گفت: درراستای نظارت و پایش واحدهای تولیدی، خدماتی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع