چگونگی نحوه پرداخت حقوق نیروهای حق التدریس و خرید خدماتی در سال تحصیلی آینده

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کلاس های سال آینده به دو صورت حضوری و مجازی و یا ترکیبی از این دو برگزار می شود، گفت: معلمان در هر کدام از این حالات، نقش های متفاوتی ایفا می کنند ولی شرایط بکارگیری آنها متفاوت از قبل نیست و حقوق نیروهای حق التدریس آزاد و خرید خدمات آموزشی را در سال تحصیلی آینده نیز همانند گذشته به طور کامل پرداخت می کنیم.

به گزارش ایلنا، علی الهیار ترکمن درباره نحوه پرداخت حقوق معلمان حق التدریس در سال تحصیلی پیش رو گفت: امروز مشغول انجام دو وظیفه خطیر در وزارت آموزش و پرورش هستیم، نخست آماده سازی سال تحصیلی و ایجاد شرایط امن و بهداشتی برای دانش آموزان و دوم ایجاد شرایط خوب و مطمئن برای همکاران فرهنگی که بتوانند در مدارس ایفای نقش کنند.

وی با اشاره به آمادگی آموزش و پرورش برای برگزاری کلاس‌های حضوری و مجازی و یا ترکیبی از این دو در سال آینده ادامه داد: معلمان در هر کدام از این حالات، نقش های متفاوتی ایفا می کنند؛ ولی شرایط بکارگیری آنها متفاوت از قبل نیست. برای تمام حق التدریسان آزاد و نیروهای خرید خدمات که عهده دار انجام خدمات آموزشی و برگزاری کلاس ها هستند اگر هرکدام از این سه روش انجام شود مشکلی در پرداخت حقوق آنها نداریم.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: حقوق نیروهای حق التدریس آزاد و خرید خدمات آموزشی را در سال تحصیلی آینده نیز همانند گذشته به طور کامل پرداخت می کنیم.

وی درباره معوقات معلمان آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: خوشبختانه معوقه ای ندارند و تاجایی که بودجه اجازه داده پرداخت را انجام دادیم. تنها خرید خدماتی ها دوماهی از ما طلبکار هستند که سعی می کنیم در تابستان تسویه کنیم.

الهیار با بیان اینکه از نظر نرخ بکارگیری نیروی انسانی هم برای سال تحصیلی جدید تفاوتی ایجاد نشده و شیوه ارائه آموزش با توجه به کرونا تغییر خواهد کرد، تصریح کرد: همانطور که گفته شد ترکیب نیروهای رسمی، پیمانی، سرباز معلم و …. برای سال تحصیلی پیش رو همانند گذشته است، اما شکل حضور و نحوه ارائه آموزش تغییر می کند که معلمان ما برای هرکدام از این شرایط آمادگی دارند.

وی درباره اینکه آیا به منظور بهبود زیرساخت های ارائه آموزش های مجازی بودجه ای درنظر گرفته شده است؟ گفت: طی چندماهه اخیر همکاران من به شدت پیگیر موضوع توسعه و اطمینان از زیرساخت های شبکه شاد هستند که این شبکه بتواند ابزار کارآمدی برای ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان باشد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: از لحاظ سخت افزاری جلو هستیم و بسترها فراهم است و تست های مختلفی با مناطق مختلف در حال انجام است که در صورت استفاده همزمان دانش آموزان از شبکه با وقفه مواجه نشویم. در تلاشیم تا در مدت باقی مانده با تقویت زیرساخت ها ابزار مطمئنی در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

زمان قرعه‌کشی بیستمین دوره لیگ‌برتر کشتی اعلام شد

س جولای 28 , 2020
قرعه کشی بیستمین دوره لیگ برتر کشتی، جام یادگار امام(ره) 23 مردادماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد. به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، با پایان یافتن مهلت اعلام آمادگی تیم‌ها برای شرکت در بیستمین دوره لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی، جام یادگار امام(ره) […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع