چین، شبکه‌ ‌۵ جی و توافقنامه تجارت آزاد؛ محور دیدارهای پامپئو در لندن

وزیر خارجه آمریکا امروز (سه‌شنبه) در لندن، پایتخت انگلیس با بوریس جانسون درباره مسائل خاورمیانه و مسدود کردن شبکه ۵جی این کشور بر روی هوآوی، غول تکنولوژی چین رایزنی کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در توییتر نوشت: دیدار سازنده‌ای با بوریس جانسون (نخست وزیر انگلیس) داشتم؛ دیداری که روابط دوجانبه قوی بین دو کشور را براساس بررسی صریح مسائل شبکه‌ نسل پنجم جی ۵ و توافقنامه تجارت آزاد بین دو کشور پایه‌گذاری کرد.

او در ادامه توییتش نوشت: خوشحالم که به لندن بازگشتم، انگلیس نزدیک‌ترین هم‌پیمان ماست.

وزیر خارجه آمریکا همچنین در کنفرانس خبری با دومینیک راب، همتای انگلیسی خود گفت: رئیس‌جمهوری چین چهره واقعی کشورش را نشان داد.

پامپئو اظهار کرد: ما خواهان روابط تجاری با چین هستیم اما این کشور نباید مالکیت معنوی را از آمریکایی‌ها سرقت کند. 

او مدعی شد، چین با سازمان بهداشت جهانی تبانی کرده است.

پامپئو گفت: در این سفر می‌خواهد ائتلافی را برای مقابله آتی با تهدید چین ایجاد کند.

وزیر خارجه آمریکا درباره توسعه شبکه جی ۵ توسط شرکت هوآوی گفت: ما برای حمایت از امنیت ملی آمریکا برنامه‌ریزی می‌کنیم و نمی‌خواهیم این مساله با بیانیه‌های آمریکایی‌ها در دستان چین کمونیست خاتمه یابد.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در اظهاراتی ضد چینی مدعی شد: می‌خواهیم تمام کشورها آزادی و دموکراسی را درک و آن را ارزیابی کنند، بدانند برای ملت‌ و رهبری‌شان مهم است که این تهدید حزب کمونیست چین را درک کنند، باید همه، به طور گروهی برای احیای حق‌مان تلاش کنیم.

راب نیز مدعی شد: ما در برابر روسیه ایستادیم زیرا از تهدیدات هکری آن اطلاع داریم.

وی خاطرنشان کرد: با وزیر خارجه آمریکا امکان امضای توافقنامه آزاد تجاری با این کشور را بررسی کردیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

وزرای خارجه ایران و روسیه دیدار و گفتگو کردند

س جولای 21 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در مسکو دیدار و در خصوص آخرین تحولات روابط دو جانبه و مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی رایزنی و تبادل نظر کردند.

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع