چین تعرض آمریکا به کنسولگری خود در هیوستن را محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی سی‌جی‌تی‌ان (CGTN)، «وانگ ون‌بین» (Wang Wenbin) سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه تعرض آمریکا به کنسولگری این کشور در شهر هیوستن را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این خصوص اعلام کرد: کنسولگری چین در هیوستن، مقر دیپلماتیک و کنسولی چین و جز املاک دولت این کشور است. بر اساس کنوانسیون وین طرف آمریکایی نباید به هیچ وجه به زور وارد چنین مقرهایی می‌شد. چین این اقدام را محکوم کرده و مخالفت قاطعانه خود را با ورود نیروهای آمریکایی با زور به این ساختمان اعلام می‌کند.

ماجرا از آنجا آغاز شد که مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه و رئیس موقت کمیته امنیتی مجلس سنا هفته گذشته در توئیتی کنسولگری چین در «هیوستون» واقع در ایالت تگزاس را «کانون عملیات جاسوسی و سایبری گسترده و نفوذ حزب کمونیست چین در آمریکا» توصیف کرده بود.

پس از این رویداد، وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه گذشته به مقام‌های چینی اعلام کرد که به دلیل «حفاظت از مالکیت اطلاعات معنوی آمریکا و اطلاعات خصوصی آمریکایی ها»، باید کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شود؛ اقدامی که واکنش متقابل پکن در خصوص بَستن کنسولگری آمریکا در چنگدو را در پی داشت.

این در حالیست که پیشتر و با پایان یافتن مهلت تعطیلی کنسولگری چین در شهر هیوستون، نیروهای فدرال آمریکا با ورود به این کنسولگری، ساختمان آن را ضبط کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عزا و عروسی در تنگستان ممنوع است/ برخورد با برگزارکنندگان تجمعات

د جولای 27 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحسن رفیعی‌پور عصر دوشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: شش ماه است که مردم با ویروس خطرناک کرونا درگیر بوده و از طرفی مواجه با تحریم‌های ظالمانه و شدید آمریکا بوده و مشکلات اقتصادی نیز از سوی دیگر، شرایط سختی را ایجاد کرده […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع