کاهش روزانه ۲ میلیون بشکه‌ای تولید نفت آمریکا در مه ۲۰۲۰

تولید نفت خام ایالات متحده آمریکا در ماه مه امسال روزانه ۲ میلیون بشکه در روز کاهش یافت.

به گزارش ایلنا از رویترز، اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده در گزارش ماهانه خود در روز جمعه (دهم مردادماه) اعلام کرد که تولید نفت خام ایالات متحده آمریکا در ماه مه کاهش یافته و با افت بی‌سابقه روزانه ۲ میلیون بشکه‌ای به مجموع ۱۰ میلیون بشکه در روز رسیده است.

این افت، که شدیدترین کاهش ماهانه ثبت شده با توجه به داده‌های سال ۲۰۰۵ است، پس از سقوط قیمت در بهار امسال به دلیل افزایش مازاد عرضه و کاهش تقاضا به دلیل شیوع ویروس نوظهور کرونا، اتفاق افتاد.

تگزاس، ایالت تولیدکننده عمده نفت خام آمریکا در این ماه تولید خود را ۷۶۴ هزار بشکه در روز کاهش داد. این در حالی است که تولید داکوتای شمالی نیز در ماه مه ۳۵۳ هزار بشکه در روز کاهش یافت. براساس این گزارش، حفاری‌های دریایی در خلیج مکزیک ایالات متحده نیز ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت.

در این ماه تقاضای بنزین نسبت به پارسال ۲۳.۲ درصد کاهش یافته و به ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

تقاضای گازوئیل و دیگر فرآورده‌های میان تقطیر نیز با ۱۲.۶ درصد کاهش نسبت به پارسال، به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

براساس گزارش ۹۱۴ اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)، تولید مجموع ماهانه گاز طبیعی ایالات متحده آمریکا در ۴۸ ایالت جنوبی این کشور در ماه مه ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون فوت مکعب در روز (BCFD) کاهش یافته و به ۹۷ میلیارد فوت مکعب در روز رسیده که پایین‌ترین میانگین ماهانه از اکتبر سال ۲۰۱۸ است.

این افت، همچنین بیشترین کاهش ماهانه از ماه سپتامبر ۲۰۰۸ بود. تولید گاز ایالات متحده در ماه نوامبر سال ۲۰۱۹ به بالاترین سطح یعنی ۱۰۷ میلیارد بشکه در روز رسید، اما تقریباً پس از آن، هر ماه کاهش یافته است.

در تگزاس، بزرگترین ایالات تولیدکننده گاز، سطح تولید ماهانه در ماه مه با رقم بی‌سابقه ۲ و ۳۰۰ هزار میلیون فوت مکعب یا ۸.۱ درصد کاهش یافت و به ۲۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون فوت مکعب در روز رسید.

در پنسیلوانیا، دومین ایالت تولیدکننده گاز آمریکا نیز تولید گاز در ماه مه ۷۰۰ میلیون فوت مکعب در روز کاهش یافت , به ۱۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون فوت مکعب در روز رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ترکیب پرسپولس مقابل نساجی مشخص شد

ش آگوست 1 , 2020
پرسپولیس با دو تغییر نسبت به بازی هفته گذشته به مصاف نساجی می‌رود. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پرسپولیس در هفته بیست و هفتم رقابت‌های لیگ برتر باید تا ساعتی دیگر آماده رویارویی با نساجی و شاگردان محمود فکری شود. ترکیب پرسپولیس مقابل نساجی: بوژیدار رادوشوویچ، شجاع خلیل زاده، محمدحسین […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع