کاهش سن اعتیاد در ایلام/نرخ اعتیاد در استان ۱.۹ درصد است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوذری عصر دوشنبه در چهارمین نشست کمیته تخصصی توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ایلام اظهار کرد: استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در مبارزه با مواد مخدر بسیار موثر است.

وی عملکرد سازمان‌های مردم نهاد را در دو مبحث سیل و کرونا موفق دانست و تصریح کرد: از این تجربیات سمن‌ها می‌توان در حوزه مبارزه با مواد مخدر نیز استفاده کرد.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت: برنامه‌ریزی برای ورود سمن‌ها به مناطق محروم خصوصاً شهرستان هلیلان صورت گرفته که با محرومیت زدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی همراه می‌شود.

وی با اشاره به نرخ اعتیاد در استان گفت: استان ایلام با نرخ اعتیاد ۱.۹ درصد رتبه ۲۷ کشور را دارا است.

نوذری تصریح کرد: مشکل اصلی ما در این حوزه کاهش سن اعتیاد در استان است که باعث ایجاد آسیب‌های اجتماعی در خانواده‌ها می‌شود که این امر ضرورت برنامه ریزی لازم برای کاهش این آسیب‌ها ایجاد می‌کند.

در این نشست از خانواده شهدای مبارزه با مواد مخدر و فعالین این عرصه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شهدا مرزهای جغرافیایی را برداشته‌اند

د ژوئن 29 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان عصر امروز در مراسم وداع با پیکر شهید «نسیم افغانی» در حرم رضوی گفت: امروز شهید نسیم افغانی مأمور شده است که در جمع ما حضورداشته باشد.‌ این استاد حوزه با اشاره به مأموریت‌های شهدا برای بیدار کردن دل‌ها، گفت: شهدا، مرزها را […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع