کتابخانه ملی با مرکز پژوهش‌های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه تفاهم‌نامه امضا کردند

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و مرکز پژوهش‌های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه به منظور همکاری‌های علمی، پژوهشی، آموزشی و ارتقای توانمندی‌های فی مابین تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش ایلنا، تفاهم‌نامه همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی و مرکز پژوهش‌های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه امروز یک مردادماه با حضور اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و سیدحسین موسوی رییس مرکز پژوهش‌‌های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه امضا شد.

براساس این تفاهم‌نامه که با موضوع بهره‌گیری متقابل از منابع اطلاعاتی، ظرفیت‌ها و فرصت‌های پژوهشی، مطالعاتی و تخصصی طرفین به امضا رسید، مقرر شد همکاری‌های مشترک بین سازمان و این مرکز بیش از گذشته صورت گیرد. برهمین اساس استفاده از توانایی‌های علمی، پژوهشی طرفین به منظور برگزاری و اجرای دوره های تحقیقاتی، اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک با توجه به امکانات موجود، برگزاری نمایشگاه‌ها، همایش‌ها، نشست‌ها، کارگاه ها و دوره های آموزشی، مبادله و اهدای نسخه فیزیکی کتب به منظور غنی‌سازی منابع و کتابخانه دیجیتال با یکدیگر، تألیف کتب، انتشار نشریات و طرح‌های تحقیقاتی مورد توافق، همکاری در زمینه منبع شناسی، تبادل و ایجاد بانک‌های اطلاعاتی و همکاری در اجرای پروژه‌های تحقیقاتی در حوزه های تخصصی بخش از تعهدات فیمابین بود.

همچنین مرکز پژوهش‌های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه متعهد شد اسناد و مدارک راکد مکتوب، دیداری، شنیداری و الکترونیکی «مرکز» را به معاونت اسناد ملی براساس قانون اسناد ملی ایران انتقال دهد. همچنین این مرکز متعهد شد همزمان با انتقال اصل اسناد، در صورت وجود نسخه پشتیبان از اسناد و مدارک انتقالی، نسخه‌ای از آن را در اختیار سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران قرار دهد.

در بخش دیگر از این تفاهم‌نامه مقرر شد مرکز در جهت دانش‌افزایی کارشناسان سازمان به صورت آموزش ضمن خدمت فعالیت کند، واسپاری یک نسخه دیجیتال از طرح‌های تحقیقاتی انجام شده توسط مرکز پژوهش‌های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و معرفی اعضای هیأت علمی این مرکز جهت ارائه مشاوره‌های علمی به سازمان از دیگر بخش‌های امضای این تفاهم‌نامه است.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نیز متعهد به ارتقای برنامه نرم افزاری تخصصی کتابداری مرکز پژوهش‌های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه شد. همچنین هماهنگی در برگزاری تورهای بازدید از سازمان برای مسئولان و پژوهشگران این مرکز، هماهنگی در برگزاری نشست‌های علمی ویژه در اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی و همکاری در تهیه فهرست کتابخانه‌ها و آرشیوهای مهم جهان از دیگر تعهدات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به مرکز پژوهش‌های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه است که در این تفاهم‌نامه به امضا رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اعلام اسامی یازده بازیکن فکری مقابل استقلال

پ جولای 23 , 2020
اسامی بازیکنان تیم فوتبال نساجی مازندران در دیدار برابر استقلال تهران مشخص شد. به گزارش ایلنا، در چارچوب بازی‌های هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۲۱ امشب تیم استقلال تهران در ورزشگاه آزادی میزبان نساجی مازندران است.  با نظر محمود فکری اسامی یازده بازیکنی که در ترکیب […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع