کشتار بی‌رحمانه کرونا با 12 قربانی در اردبیل

ایسنا/اردبیل سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: کرونا با بی‌رحمی تمام و در جدیدترین کشتار خود جان 12 هموطن اردبیلی را گرفت تا آمار مرگ و میرها در این استان رو به ازدیاد باشد.

شهرام حبیب‌زاده 6 مرداد در جلسه ستاد کرونای استان اردبیل تعداد بستری‌های کووید – 19 را 416 نفر در استان اردبیل اعلام و خاطرنشان کرد: در 24 ساعت گذشته 64 بیمار جدید به این ویروس گرفتار شدند که حال عمومی 60 نفر از آنها وخیم است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه همچنان تعداد ابتلا و مراجعه به بیمارستان روبه ازدیاد است، گفت: شهر اردبیل و دیگر شهرهای پرجمعیت این استان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند و بخش‌های بستری بیمارستان‌های استان نیز مملو از مراجعین است.

حبیب‌زاده افزود: با تصمیم ستاد ملی کرونا هرگونه عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و به هیچ وجه قرار نیست در فضاهای پرجمع عزاداری‌ها انجام شده و تعداد زیادی گرفتار این بیماری شوند.

وی بیان کرد: چهارشنبه مراسم عزاداری یوم شهادت مسلم ابن عقیل در اردبیل برگزار می‌شود که برخلاف سال‌های گذشته این مراسم در فضای باز و کم تجمع با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد تا وضعیت بحرانی در این شرایط رقم نخورد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: همچنان از شهروندان درخواست می‌کنیم تا در استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی کننده و شستن مرتب دست و فاصله‌گذاری اجتماعی غفلت نکنند تا از وضعیت قرمز عبور کرده و شرایط عادی را تجربه کنیم.

حبیب‌زاده گفت: باید زنجیره انتقال این بیماری را با استفاده از موازین بهداشتی قطع کنیم و آثار رفتار امروز ما در رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و زدن ماسک اواسط مردادماه با کاهش جمعیت بستری و بار مراجعات به بیمارستان‌ها نمود پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شهیدی که اعتقاد داشت تمام ایران باید مدرسه باشد

د جولای 27 , 2020
بعد از فارغ‌التحصیل شدن از سهمیه‌ ارتش در رشته پزشکی قبول شد ولی به علت اینکه علاقه‌ به ارتش شاهنشاهی نداشت جهت ادامه تحصیل در رشته مذکور ثبت نام نکرد اما سال ۵۸ و بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در رشته خاک‌شناسی پذیرفته شد. به گزارش ایسنا، ایرج(سجاد) خلوتی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع