کلاسیک‌های حاضر در جشنواره ونیز معرفی شدند/ از پاچینو تا آلن دلون

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم کلاسیک گانگستری «رفقای خوب» ساخته مارتین اسکورسیزی در سال ۱۹۹۰ و تریلر «سرپیکو» درباره پلیس‌های فاسد ساخته سیدنی لومت محصول ۱۹۷۳ از جمله فیلم‌هایی هستند که در بخش کلاسیک هفتاد و هفتمین دوره جشنواره فیلم ونیز به نمایش درمی‌آیند.

در فهرست فیلم‌های بخش کلاسیک جشنواره ونیز ۲۰۲۰ همچنین فیلم‌هایی از ژان‌پی‌یر ملویل، مایکل‌آنجلو آنتونیونی و سلیمان سیسه هم جای دارند.

سازمان‌دهندگان این جشنواره امروز چهارشنبه اعلام کردند فیلم جنایی رمانس «وقایع‌نگاری یک ماجرای عاشقانه» ساخته آنتونیونی در سال ۱۹۵۰، فیلم درام سیسه با عنوان «دختر جوان» محصول سال ۱۹۷۵ و تریلر ملویل با عنوان «دایره سرخ» محصول ۱۹۷۰ با بازی آلن دلون شماری از فیلم‌های بخش کلاسیک این دوره هستند.

دیگر فیلم‌های این بخش که تقریباً دربرگیرنده یک قرن تاریخ سینما هستند شامل فیلم نوار ۱۹۳۹ فریتس لانگ «فقط یک عشق» با بازی سیلویا سیدی و هنری فوندا، درام کوبایی «تابستان پیش» محصول ۱۹۷۶ ساخته توماس گوتیرس آلئا، «مرد ریکشا» ساخته هیروشی ایناگاکی محصول ١٩٤٣ از ژاپن و «کلودین» محصول ١٩٧٤ ساخته جان بری می‌شوند.

«فصل دیر» محصول ١٩٦٦ ساخته زلتان فابری از مجارستان، «فریب خورده و رها شده» محصول ١٩٦٤ساخته پیترو جرمی، «انتقام از آن من است» ساخته شوهی ایمامورا محصول ١٩٧٩ ژاپن، «تنها یک بار زندگی می‌کنی» فریتس لانگ محصول ١٩٣٧ از آمریکا و «قطعه ناتمام برای نوازنده پیانو» ساخته نیکیتا میخایلوف محصول ١٩٧٧ شوروی نیز در همین بخش نمایش داده می‌شوند.

این فیلم‌ها با همکاری سینما ریترواتو شهر بولونیا ایتالیا و از ٢٥ تا ٣١ آگوست (از ٤ تا ١٠ شهریور) نمایش داده می‌شوند. این همکاری به دلیل گسترش ویروس کرونا شکل گرفته تا امکان تماشای فیلم‌های بیشتری با فاصله اجتماعی را ممکن سازد.

هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز از ۲ تا ۱۲ سپتامبر (۱۲ تا ۲۲ شهریور) برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۵۶ درصد از آمریکا‌یی‌ها جامعه‌شان را نژادپرستانه می‌دانند

چ جولای 22 , 2020
یک نظرسنجی که در روزنامه وال استریت ژورنال منتشر شد نشان از آن دارد که بیش از ۵۰ درصد از آمریکا‌یی‌ها جامعه‌شان را نژادپرستانه می‌دانند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، یک نظرسنجی که در روزنامه وال استریت ژورنال منتشر شد نشان از آن […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع