کمبود ۶۲ پایگاه اورژانس در حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز/ ۴۷ هزار تماس مزاحم تلفنی در یک ماه گذشته

رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، از کمبود ۶۲ پایگاه اورژانس در حوزه دانشگاه علوم پزشکی خبر داد گفت: بر اساس طرح توسعه ششم، تعداد پایگاه های اورژانس باید به عدد ۱۶۲ برسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، فرهنگ کره بندی امروز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه، به مناسبت روز اورژانس و فوریت‌های پزشکی در‌ جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون بحران‌ها‌ و رویداد هایی شامل سیل فروردین ۹۸، زلزله مسجدسلیمان، راهپیمایی اربعین حسینی(ع)، اغتشاشات آبان ماه، مشکلات تنفسی از پس باران اسیدی، آب‌گرفتگی معابر و خطرات آن و همچنین پدیدار شدن ویروس کرونا، فشارها زیاد را به پرسنل اورژانس تحمیل کرد.

رئیس اورژانس اهواز گفت: از زمان پدیدار شدن ویروس کرونا، مراجعه به مراکز درمانی، جز در موارد ضروری کاهش پیداکرده است و این موضوع، کار و مسئولیت اورژانس را دوچندان کرده و در پنج‌ ماه نخست سال جاری، ۳۱ هزار ۶۰۰ مأموریت توسط اورژانس علوم‌ پزشکی اهواز، صورت گرفته است.

کره بندی اضافه کرد: از این تعداد مأموریت، ۶ هزار و ۷۰۰ مورد آن به تصادفات و پنج هزار و ۳۴۳ مأموریت به کرونا اختصاص دارد و ۱۸ هزار و ۵۶۳ مورد اعزام به مراکز درمان ثبت شده است. همچنین از ۴ هزار و ۱۰۰ مورد درمانی که در محل صورت گرفته ۱۰ مورد آن زایمان بوده، ۴۰۹ مورد اورژانس زنان، ۲ هزار ۷۳۶ مورد مشکلات تنفسی، ۲ هزار ۵۲۹ مورد عارضه قلبی،‌ یک هزار ۱۳۲ مورد مسمومیت و گَزش و همچنین ۷۵ مورد امداد هوایی، از اقدامات صورت گرفته در پنج ماه نخست سال جاری بشمار می‌آید.

کمبود پایگاه اورژانس در استان، از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود که مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اهواز، توضیح داد: در طرح توسعه ششم و در تعریف جدید استانداردها آمده است که، حوزه دانشگاه علوم‌ پزشکی اهواز نیازمند ۱۶۲ پایگاه اورژانس هست، اما این در حالی است که این  حوزه تنها از ۱۰۰ پایگاه بهره می‌برد و ۶۲ پایگاه دیگر را کم دارد.

کره بندی در پایان‌ گفت: وضعیت پایگاه‌های اورژانس در جاده‌ها استاندارد است و به ازا هر ۴۰ کیلومتر یک پایگاه وجود دارد

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی اهواز افزود: مزاحمت‌های تلفنی، یکی از مشکلات اورژانس ۱۱۵ محسوب می‌شود. اورژانس دانشگاه علوم پزشکی، در ماه گذشته حدود ۴۷ هزار تماس مزاحمی داشته است، شهروندان باید بدانند و توجه داشته باشند که یک تلفن غیرضروری و مزاحمت تلفنی می‌تواند جان یک نفر را به خطر بی اندازد.

وی وضعیت پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای را استاندارد عنوان کرد و یادآور شد: در جاده‌ها به ازای هر ۴۰ کیلومتر یک پایگاه اورژانس وجود دارد.

وی در پایان از ابتلا تعداد زیادی از پرسنل اورژانس به ویروس کرونا خبر داد گفت: در پنج‌ ماه نخست سال جاری، هر آمبولانس حدود ۳۲۰ و هر پرسنل حدود ۵۰ بار به ماموریت اعزام شده است.

لازم به ذکر است؛ مردم می‌توانند پیگیری، شکایات، عدم رسیدگی و ارائه خدمات و همچنین عدم به‌موقع تیم اورژانس را به سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حمل ۲۳ میلیون تن کالا و درآمد ۷۷۸ میلیون دلاری علی‌رغم تحریم‌ها و کرونا/ سود ۳۶ ریالی هر سهم «حکشتی» در بورس

چ سپتامبر 16 , 2020
مجمع عمومی عادی سالیانه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز( چهارشنبه 26 شهریور) با حضور نمایندگان سهامداران عمده و سایر سهامداران در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد. به گزارش ایلنا؛ در ابتدای این جلسه، جلال بهارستان، نماینده شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و رئیس این مجمع با اعلام حضور […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع