کمتر از 2 درصد از هزینه‌های سبد خانوار کشور سهم انرژی می‌شود

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان البرز با اعلام اینکه کمتر از 2 درصد از هزینه‌های سبد خانوار سهم انرژی می‌شود، گفت: فرآیند تولید برق بصورت گسترده و دشوار انجام می‌شود.

به گزارش ایلنا،‌ رامین فرج با عنوان اینکه انرژی الکتریکی در سه فرآیند بزرگ تولید، انتقال، توزیع به دست مردم می رسد، اظهار داشت: در قسمت تولید نیروگاه حرارتی با صرف انرژی و هزینه های بسیار زیاد و زحمات و سرویس دهی این نیروگاه ها در فرآیند تولید در شرایطی است که همکاران ما با وصل کردن کیسه های یخ به خود، سرویس و تعمیرات و نگهداری شبکه را انجام می دهند.

وی افزود: فعالیتهای انتقال انرژی الکتریکی از سطح تولید به برق با دشواری‌های بسیار زیادی انجام می شود که هزینه تولید و انتقال انرژی الکتریکی برای هر مشترک رقمی بالغ بر 25 تا 30 میلیون تومان بابت هر کیلووات ساعت رقم می زند این در حالی است که نگهداری و سرویس دهی این شبکه ها توسط همکاران بنده در سخت ترین شرایط و بدترین محیط های کاری در سرمای زمستان و گرمای تابستان در ارتفاع بالا با صرف هزینه های بسیار زیاد صورت می گیرد و تمامی این فرآیندها به دلیل تلفات بالای تولید که از ماهیت های تولید انرژی الکتریکی است بازدهی کمتر از 50 درصد توام با آلودگی بسیار شدید زیست محیطی است که با این فرآیند سخت به دست مصرف کننده می رسد.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ تصریح کرد: متاسفانه شرکت ما سهم بسیار کمی از سبد هزینه هر خانوار را داراست و بر اساس آمارهای رسمی کمتر از 2 درصد از هزینه‌های سبد خانوار کشور ما سهم انرژی می‌شود بنابراین از همشهریان تقاضا داریم هرگونه مدیریت در زمینه مصرف انرژی الکتریکی در زمان های خاص کمتر از 450 ساعت که در طول سال برای ما ساعت های حیاتی هستند و در تابستان به اسم پیک مصرف معرفی می‌شود شناسایی و مصرف را از این قسمت خارج کنند.

وی در پایان افزود: با رعایت الگوی مصرف دیگر نیاز به تامین قسمت بسیار زیادی از زیرساخت های تولید انتقال و توزیع را نخواهیم داشت و این روند کمک به تداوم خدمت رسانی و کاهش هزینه ها به مردم شریف استان خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شهید مولوی ایاز نیازی داعیه دار وحدت بود/ اصل اول در اسلام، صلح است

س جولای 21 , 2020
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه اصل اول در اسلام صلح است، اظهار داشت: صلح؛ توصیه قرآنی است. اگر درگیری در داخل جهان اسلام شکل بگیرد همه امت اسلامی باید به این دستور قرآنی عمل کنند . به گزارش ایلنا، حجت الاسلام “حمید شهریاری” دبیرکل مجمع جهانی تقریب […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع