گزارش کلاهبرداری در فضای مجازی حتی در مبالغ بسیار کم

رئیس پلیس فتا از شهروندان خواست در صورت وقوع جرم کلاهبرداری در فضای مجازی حتی در مبالغ بسیار کم به پلیس فتا مراجعه و اعلام شکایت کنند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی، اظهارداشت: گاهی کلاهبرداری در فضای مجازی با مبالغ بسیار اندک رخ می دهد و کاربران فضای مجازی با توجه به ارزش ریالی کم مبلغ کلاهبرداری از اعلام شکایت منصرف می شوند، هر چند که جمع شدن این اندک ها برای فرد کلاهبرداری مبلغ هنگفتی در پی دارد.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی که امکان مراجعه حضوری برای کاربران فضای مجازی وجود ندارد، کاربران این فضا می توانند از طریق وب ‌سایت پلیس فتا به نشانی www.CyberPolice.ir شکایت خود را ثبت و خواستار تحقیقات پلیسی باشند.

بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، این مقام انتظامی از شهروندان خواست برای جلوگیری از ورود خسارت به سایر افراد بهتر است که کاربران فضای مجازی به اندک بودن خسارت مالی ناشی از کلاهبرداری توجه نکنند و برای طرح شکایت به پلیس فتا مراجعه کنند تا بدین طریق با شناسایی عامل یا عاملان کلاهبرداری سایر کاربران فضای مجازی طعمه این افراد قرار نگیرند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ خاطرنشان کرد: طبق قانون هر فعل و ترک فعلی که قانون برای آن مجازات تعیین کرده، جرم است. بر این اساس رفتار مجرمانه کلاهبرداران فضای مجازی مورد توجه قانون گذار است. بدون اینکه در خصوص ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده، قانونگذار اشاره ای کرده باشد.

سرهنگ گودرزی در خاتمه گفت: مسئولیت پذیری شهروندان و اعلام جرم توسط آنان بدون در نظر گرفتن منفعت مالی، موجب امنیت بیشتر فضای مجازی برای کاربران اینترنتی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سرویس اطلاعاتی ترکیه قوانین بازی را در لیبی تغییر داد

ی جولای 26 , 2020
رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که سرویس اطلاعاتی کشورش «قوانین بازی را در لیبی تغییر داد.» به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه امروز -‌یکشنبه- گفت که سرویس اطلاعاتی کشورش «قوانین بازی را در لیبی تغییر داد.» وی گفت که سرویس اطلاعاتی ترکیه مانع از پیشرفت […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع