گیلان در مرز هشدار کرونا/ ۳۰۰ بیمار بستری هستند

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان سالاری عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به سیر صعودی پذیرش بیماران کرونایی بعد از عید فطر در استان گیلان، اظهار کرد: در این مدت تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های گیلان از ۱۵۰ نفر به حدود ۳۰۰ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد بیماران بستری و سرپایی کرونایی استان گیلان را مسافران تشکیل می‌دهند، افزود: کاهش محدودیت‌های و بازگشایی فعالیت بسیاری از کسب و کارها سبب شده تا مردم به تصور کنترل و مهار ویروس کرونا نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی توجه شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر در میان بیماران افراد سالمند و بیماران زمینه افزایش یافته است، گفت: مهم‌ترین راهکار پیشگیری از ابتلاء رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است.

وی با بیان اینکه شهروندان باید بدانند ویروس کرونا همچنان فعال است، تصریح کرد: استفاده از ماسک در مجامع عمومی و مسقف اجباری و همچنین شستشوی دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی نیز می‌تواند به پیشگیری از ابتلاء و انتقال این ویروس کمک کند.

سالاری همچنین به کاهش میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در استان گیلان اشاره و بیان کرد: با توجه به کنترل نسبی بیماری مراقبت‌ها افزایش و زیرساخت‌های نیز بهبود یافته که این موضوع به کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا کمک کرده است.

وی در ادامه با تأکید بر خودداری از سفر به استان گیلان از سوی هموطنان، گفت: قطعاً ادامه روند افزایشی ابتلاء به ویروس کرونا در گیلان این استان را به مرز هشدار و وضعیت قرمز نزدیک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۵۳ پزشک در مجموعه پزشکی قانونی استان سمنان فعالیت دارند

س جولای 21 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی نوروزی بعد از ظهر سه شنبه در دیدار با معاون توسعه منابع انسانی استاندار سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه ۵۳ نفر پزشک و نیروهای تخصصی در مجموعه پزشکی قانونی استان مشغول به فعالیت هستند، ابراز داشت: سهمیه جذب پنج نفر نیروی پزشک و […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع