یزد همچنان در وضعیت قرمز

محمود نوری شادکام در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه وضعیت شیوع کووید ۱۹ در یزد نارنجی است، اظهار داشت: در حال حاضر شهرستان‌های ابرکوه و خاتم (هرات) در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

وی عنوان کرد: بافق، بهاباد و اردکان در وضعیت سفید و سایر شهرستان‌ها در وضعیت زرد قرار دارند و در مجموع استان یزد همچنان در وضعیت قرمز کرونایی است.

نوری شادکام ادامه داد: هم اکنون ۲۰۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری هستند که از این تعداد ۵۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند.

وی یادآور شد: میانگین سنی مبتلایان مرد به ویروس کرونا ۵۲.۵ و مبتلایان زن ۵۵ سال بود است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به اینکه اکنون درخواست‌های بسیاری برای دریافت واکسن کرونا وجود دارد، افزود: این واکسن فعلاً در اختیار کادر درمان و گروه‌های پرخطر قرار خواهد گرفت.

نوری شادکام تاکید کرد: سایر گروه‌ها فعلاً به جای واکسن از ماسک استفاده کرده و فاصله اجتماعی را رعایت کنند زیرا اثربخشی ماسک و دستکش از واکسن بیشتر است.

وی، میزان اثربخشی ماسک در پیشگیری از ویروس کرونا را ۹۰ درصد و اثربخشی واکسن کرونا را ۶۰ درصد اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اورژانس هوایی در چهارمحال و بختیاری فعال شد

چ سپتامبر 16 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، اورژانس هوایی بعد از ظهر چهارشنبه همزمان با روز ملی اورژانس و فوریت‌های پزشکی در چهارمحال و بختیاری فعال شد. رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در مراسم راه اندازی اورژانس هوایی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری یک استان کوهستانی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع