۱۸ نفر به اتهام ارتباط با عوامل کودتای ۲۰۱۶ در ترکیه بازداشت شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، ترکیه امروز سه‌شنبه ۱۸ نفر را به اتهام ارتباط با جریان «فتح‌الله گولن» در این کشور بازداشت کرد. 

بر اساس اعلام این خبرگزاری، دادستانی‌ های آنکارا و قونیه برای ۳۱ نفر از مظنونان به همکاری با جریان گولن و به اتهام ارتباط با عوامل کودتای سال ۲۰۱۶ حکم جلب صادر کرد که تا کنون ۱۸ نفر از آنها بازداشت شده‌اند.

گفتنی است در پی کودتای نافرجام ۱۵ جولای سال ۲۰۱۶ در ترکیه آنکارا بارها تقاضای استرداد «فتح الله گولن» را به اتهام ساماندهی این کودتا به واشنگتن ارائه کرده است.

دولت ترکیه «فتح الله گولن» که هم اکنون در پنسیلوانیای آمریکا به سر می‌برد را مغز متفکر کودتای جولای سال ۲۰۱۶ در این کشور دانسته و تلاش‌های بسیاری را برای استرداد وی از آمریکا به انجام رسانده؛ اقداماتی که تاکنون نتیجه‌ای دربر نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

به دنبال ائتلافی علیه پکن هستیم

س جولای 21 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا امروز سه‌شنبه در دیدار با «دومینیک راب» همتای انگلیسی خود در لندن در ادامه سیاست های چین هراسانه کشورش اعلام کرد که امیدوار است بتواند ائتلافی از کشورها را به منظور «درک تهدید چین» ایجاد کند تا […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع