۲۴۰خانوار دامغان تحت پوشش مرکز نیکوکاری امام رضا (ع) قرار دارند

محمد رضا جمالیان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه برای نخستین بار در استان سمنان مرکز تخصصی اشتغال با همکاری کار گروه خیران اشتغال استان در مرکز نیکوکاری امام رضا (ع) دامغان تأسیس و راه اندازی شده است، ابراز کرد: ۲۴۰ خانوار تحت پوشش مرکز نیکوکاری امام رضا (ع) قرار دارند همچنین این مرکز از ابتدای تأسیس تاکنون ۴۸۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به افراد تحت پوشش پرداخت کرده است.

وی افزود: یکی از اقدامات مؤثر و تأثیرگذار در کمک به اشتغال خانواده‌های نیازمند نسبت به خرید تولیدات و محصولات خانگی آنان که عوائد حاصل از خرید و فروش این محصولات نیز صرف کمک به دیگر خانواده‌های بی بضاعت و کم بضاعت و تحت پوشش مرکز نیکوکاری امام رضا (ع) دامغان می‌شود.

بازنشستگی عشایر و روستایی نیازمند

عضو هیئت‌مدیره مرکز نیکوکاری امام رضا (ع) دامغان از وجود ۲۰ عنوان کارگاه‌های مشاغل خانگی شامل لبنیات، پروتئین، سبزیجات، و خشکبار زیر مجموعه این مرکز اشاره داشت و افزود: با راه اندازی این کارگاه‌ها برای ۱۰۰ نفر شامل ۷۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰ نفر دیگر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شد.

جمالیان ادامه داد: با یک میلیارد تومان اعتبار زمینه اشتغال زنان خانه‌دار، بی‌سرپرست، بد سرپرست و کودکان کار از سوی مرکز نیکوکاری امام رضا (ع) دامغان در زمینه تهیه و تولید محصولات فراهم شد همچنین افتتاح فروشگاه محصولات افراد تحت پوشش در دو سالن، دو سوئیت، زیر زمین و یک سرد خانه زیر صفر یک تنی با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان و از محل کمک‌های خیران از دیگر طرح‌های مرکزی محسوب می‌شود که با هدف فروش محصولات و کالاهای آن و صرف خانواده‌های تحت پوشش و نیازمند ساخته شده است.

وی افزود: مرکز نیکوکاری امام رضا (ع) دامغان برای ۷۰ نفر از افراد کم بضاعت که توان پرداخت هزینه ماهانه بیمه تأمین اجتماعی را نداشتند و ۳۵ نفر از بیمه شدگان بیمه عشایری و روستایی را پرداخت و زمینه بازنشستگی آنان را فراهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تشدید نظارت بر نحوه فعالیت اماکن و باشگاه‌های ورزشی در بناب

س سپتامبر 15 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، سیدمجید یزدانی عصر امروز در نشست هماهنگی برگزاری مسابقات موتورسواری بناب با اشاره به شیوع بیماری کرونا بیان کرد: تمام مسابقات و فعالیت‌های ورزشی در سطح شهرستان تعطیل است. وی افزود: اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب خود را ملزم به اجرای دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع