۲۵۰۰ بیمار خاص مازندرانی به خون نیاز دارند

ایسنا/مازندران استاندار مازندران از اهدای خون مستمر مردم استان به عنوان نشان‌دهنده فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی مازندرانی‌ها یاد کرد و گفت: ۲۵۰۰ بیمار خاص در این استان به خون نیاز دارند.

احمد حسین‌زادگان در دیدار مدیرکل انتقال خون مازندران و مدیران این سازمان به مناسب هفته انتقال خون، اظهار کرد: اهدای بیش از ۱۲۹ هزار واحد خون در سال ۹۸ در مازندران و کسب رتبه دوم در این حوزه در سطح کشور ارزشمند است.

وی به تامین نیاز حدود ۲۵۰۰ بیمار خاص در استان توسط این سازمان اشاره کرد و افزود: مازندرانی‌ها همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس خوش درخشیدند در امورات مختلف در کمک به هموطنان جایگاه ویژه ای دارند. 

استاندار مازندران از فعالیت مدیران، پزشکان و پرسنل در سازمان انتقال خون قدردانی کرد و گفت: تلاش‌ها و آگاه‌ سازی سازمان انتقال خون در مشارکت حداکثری مردم در اهدای مستمر خون موثر است اما افزایش مشارکت جهت جبران کمبودها نیازمند استفاده حداکثری از ابزارهای رسانه‌ای است.

وی فعالیت این سازمان را در تامین نیازهای خونی مراکز درمانی مهم برشمرد و تصریح کرد: حمایت‌های لازم را جهت برطرف شدن کمبودها خواهیم داشت و دستگاه‌های استانی نیز باید حداکثر مشارکت را در تامین نیازهای این سازمان داشته باشند.

استاندار مازندران اجرای برخی طرح‌ها را کمک غیرمستقیم به برخی سازمان های دولتی دانست و گفت: اجرای طرح کاهش تصادفات، ضمن حفظ جان مردم، منجر به استفاده کمتر از بانک‌خون و همچنین کاهش هزینه‌های بیمه‌ها خواهد شد.

حسین‌زادگان خواستار تشویق بیشتر مردم برای اهدای خون شد و اظهار داشت: ویروس کرونا موجب کاهش مراجعه مردم جهت انتقال خون شده اما ضرورت دارد سازمان انتقال خون با استفاده از رسانه‌های گروهی،‌ سمن‌ها و فضای مجازی مردم را نسبت به اهمیت و همچنین بی‌خطر بودن اهدای خون در دوران کرونا آگاه کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

امام محمد باقر(ع)، موسس دانشگاه بزرگ اسلام

س جولای 28 , 2020
ایسنا/مازندران در دوران امام باقر علیه السلام، حاکمان اموی به دلیل تعارضات داخلی از نهضت عظیم علمی آن حضرت غافل بودند، ولی این به معنای در امان بودن آن امام نیست، بلکه حجم وسیعی از روایات گویای اوضاع خشونت آمیز آن دوره، و ظلم و تجاوز حاکمان وقت نسبت به […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع