۳۴۰ هزار نفر واجد شرایط برای خانه دار شدن هستند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص تامین اعتبار پروژه دو خطه کردن راه آهن زنجان به قزوین، گفت: برای این طرح اعتبار خوبی پیش بینی شده و سعی می‌شود تا پایان سال به بهره برداری برسد و تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی در خصوص تعداد ثبت نام کنندگان طرح ملی اقدام مسکن، گفت: اراده ملی و استقبال مردم از این طرح بسیار خوب است.

وزیر راه و شهر سازی، با بیان اینکه پروژه‌ها ی طرح ملی اقدام مسکن در حال اجرا است، گفت: اجرای این طرح دو ساله است و زمین‌های مرغوبی برای اجرای این طرح پیش بینی شده و واحدهای مسکونی طرح ملی اقدام مسکن تا پایان دولت به مردم واگذار می‌شود.

اسلامی با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن به سه نوع عملیاتی خواهند شد، گفت: نوع اول افرادی هستند که منازل آماده شده برای آنها فراهم شده و وقتی تعهدات را انجام دادند منازل تحویل داده می شود.

وی با بیان اینکه در نوع دوم افراد به پروژه ها معرفی می شوند و با سازنده قرارداد می بندند و طبق زمانبندی که در قرارداد است واحد خود را تحویل می گیرند، ادامه داد: نوع سوم در شهرهای کوچک زمین را تحویل می دهیم و با مدیریت کارگزاری، زمین ها را با نظارت اقدام به ساخت آن می کنند.

اسلامی افزود: طرح اقدام ملی مسکن تعریف شده، مدون و منسجم در حال پیشرفت است که در این طرحتوانستیم زمینه خانه دار شدن مردم را از این طریق فراهم کنیم.

اسلامی تاکید کرد: در دو مرحله سامانه و پیامک بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفربرای این طرح ثبت نام کردند و ۹۳۶ هزار نفر هم به سامانه مراجعه کرده و اطلاعات خود را تکمیل می‌کنند و بیش از ۳۴۰ هزار نفر برای اجرای این طرح به بانک‌ها معرفی می‌شوند و شرایط لازم برای خانه دار شدن را دارند.

وی به ودیعه وام مسکن دولت به مستاجرها اشاره کرد و گفت: مبلغ تسهیلات مستاجرانی که کد رهگیری دارند، در اختیار مالک خانه قرار می‌گیرد و مستاجران تنها سود و کارمزد آن را پرداخت می‌کنند.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: دولت به تازه ازدواج کرده‌ها در ایام کرونایی تسهیلات خوبی پرداخت می‌کند و اعطای وام ودیعه مسکن از هفته آینده آغاز می‌شود و خانواده‌های پنج نفره و تازه ازدواج کرده‌ها در اولویت دریافت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن هستند.

اسلامی گفت: موضوع حائز اهمیت این است که مستأجران فقط کارمزد بانکی را ماهانه پرداخت می کنند و اصل ودیعه در پایان قرار داد به بانک مسترد می شود.
اسلامی خاطرنشان کرد: رایزنی با بانک مرکزی داشتیم و از آنها خواستیم بانک ها را به گونه ای هماهنگ کنند تا مردمی که در سایر دسته بندی های اجتماعی هستند اگر متقاضی باشند بتوانند از تسهیلات با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار و با کارمزد بانکی ۱۳ درصد بهره مند خواهنمد شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر که ظرفیت تقاضای خانواده های پنج نفره تکمیل شد و همه بودجه که ۲۰ هزار میلیارد تومان است را جذب نکنند، بتوانیم به سایر گروه ها و خانواده های کوچکتر تزریق کنیم.

اسلامی با بیان اینکه بر اساس آمار مرکز ایران بیش از ۲ میلیون خانه خالی وجود دارد، افزود: قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی وجود داشت و خودمان ۵۴ مکرر را درخواست کرده بودیم و این موضوع کار درامد مالیاتی برای دولت نیست.

وی با بیان اینکه از صاحبان خانه های خالی دعوت کردیم تا آن را در پروژه اقدام ملی مسکن عرضه کنند و به مردم واگذار کنیم، ادامه داد: این موضوع محرک تشویقی است تا شرایطی فراهم شود که خانه خالی را عرضه کنند و این مهم کمک به عرضه است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در قبال انجام این مهم از صاحبان این خانه ها حمایت کنیم و تسهیلات و زمین مرغوب در اختیار آنها قرار دهیم تا دوباره ساخت و ساز انجام دهند.
اسلامی، اصل سیاست در خصوص این اقدام را ایجاد تحرک در تولید مسکن دانست.

اسلامی با اشاره به پیشرفت فیزیکی پروژه دو خطه کردن راه آهن زنجان-قزوین، افزود: در هر شرایطی اعتبار مورد نیاز پروژه را فراهم می کنیم تا پایان سال‌جاری به بهره برداری برسد.

وی از توسعه شبکه آزادراهی کشور طی سالجاری خبرداد و گفت: تا پایان سال‌جاری ۵۱۸ کیلومتر دیگر به آزادراه های کشور اضافه خواهیم کرد و هم اکنون ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور داریم که این میزان به حدود سه هزار کیلومتر میرسد که این مهم افزایش ۲۵ درصدی است.

اسلامی تاکید کرد: با این اقدام تحول بزرگی در بخش بزرگراه های کشور خواهد بود که از جمله کنار گذر جنوبی تهران که اتوبان کرج به قزوین را که بار ترافیکی سنگینی دارد را می تواند از آبیک تا چرم شهر هدایت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

«شمس‌الدین حسینی» رئیس فراکسیون توسعه پایدار و تامین مالی شد

پ جولای 23 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر، اعضای هیئت رئیسه فراکسیون توسعه پایدار و تامین مالی، مجلس شورای اسلامی مشخص شدند. بر این اساس، سید شمس‌الدین حسینی نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس به‌ عنوان رئیس، احمد دنیامالی نماینده مردم بندر انزلی به عنوان نایب رئیس،رحمت الله نوروزی نماینده مردم علی آباد […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع