۳ نامگذاری جدید در تبریز در راستای بزرگداشت مفاخر

ایسنا/آذربایجان شرقی دبیر شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی از تصویب سه نامگذاری جدید در تبریز خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه جدید شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی تبریز، عناوین ایستگاه متروی میدان قطب، ایستگاه متروی محققی و ایستگاه بی‌آرتی مسجد حاج احمد تغییر یافت.

سعید حاجی‌زاده در این خصوص اظهار کرد: با پیشنهاد اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و تصویب شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی، در آستانه روز مشروطه و در راستای گرامیداشت سران نهضت مشروطه در تبریز، نام ایستگاه متروی میدان قطب به ایستگاه «سالار ملی» تغییر نام داده شد.

وی ادامه داد: مصوبه دیگر شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهردای تبریز، تغییر نام ایستگاه متروی محققی بود که به ایستگاه «امیرمحققی» اصلاح شد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: در پیشنهاد دیگر اداره میراث فرهنگی استان به دلیل نزدیکی خانه شیخ محمد خیابانی به ایستگاه بی‌آرتی مسجد حاج احمد، مقرر شد نام این ایستگاه اتوبوس نیز به ایستگاه “شیخ محمد خیابانی” تغییر داده شود.

وی تاکید کرد: تمامی نامگذاری‌های معابر و اماکن سطح شهر تبریز بر اساس موقعیت مکانی و مطالعات کارشناسی انجام می‌شود.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی اظهار کرد: مراتب امر برای اصلاح و نصب تابلوهای جدید به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز اعلام شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تاکید عربستان و الجزایر بر راه حل لیبی - لیبی

س جولای 28 , 2020
وزیران خارجه عربستان و الجزایر امروز (سه‌شنبه) بر لزوم وجود راه حل لیبی – لیبی برای حمایت از این کشور در برابر مداخلات خارجی تاکید کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان در بدو ورود به الجزایر توییت کرد: در […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع