۵۰ هزار واحدمسکونی در کشور مقاوم سازی شده است

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا تابش عصر دوشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه بارش‌های باران طی چند سال گذشته در سطح کشور خوب بوده است، گفت: طی سال گذشته بارش باران به سه هزار واحد مسکونی در سطح کشور خسارت وارد کرد.

وی افزود: همه واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل سال گذشته، بازسازی و تحویل صاحبان این خانه ها شد.

تابش اظهار کرد: از این تعداد هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی تعمیراتی و هزار و ۵۰۰ واحد احداثی بود و تاکنون هم ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۳۳ میلیارد تومان هم بلاعوض پرداخت شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با بیان اینکه در بخش مسکن روستایی هم در سطح کشور اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: ۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی کشورمعادل ۵۰ هزار واحد از ۹۰ هزار واحد مسکن روستایی نوسازی و مقاوم سازی شده است.

تابش با بیان اینکه احداث مسکن محرومین از ابتکارات دو لت است، افزود: احداث ۵۶ هزار و ۹۴۰ واحد مسکن روستایی و شهری شروع شده و در ۱۵ استان و در سه شهر هم در حاشیه شهرهای مشهد، زاهدان هم ۴ هزار و ۵۰۰ واحد کار شروع شده است.

وی ابراز داشت: از این تعداد ۲۰ هزار واحد بهره برداری شده و امروز دراین استان دوهزار پروژه مسکن محرومین شروع شده و کلنگ توسط رئیس برنامه و بودجه زده شد و سال آینده شاهد بهره برداری افتتاح این تعداد خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پیگیری برای اجرای فاز دوم دهکده گردشگری خرم‌آباد

د جولای 27 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد ویسکرمی امروز دوشنبه در دیدار با بخشدار و مسئولین بخش زاغه با تاکید بر اینکه به صورت موردی، مشکلات نقاط مختلف حوزه انتخابیه در حال حل شدن است، مشکلاتی که ۱۴ سال است پیگیری نشده‌اند اظهار داشت: بیمارستان مهرگان خرم آباد با ظرفیت اشتغال برای […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع