۶۶ درصد نانوایی‌های همدان به دستورالعمل‌های بهداشتی توجه دارند

به گزارش خبرنگار مهر، رشید حیدری مقدم ظهر یکشنبه در نشست اعضای ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: نگرانی جدی دانشگاه علوم پزشکی مربوط به سه بخش پلیس +۱۰، آرامستان شهری و روستایی و دفاتر پیشخوان دولت است چراکه میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در این مراکز به ترتیب ۳۵ درصد، ۵۰ و ۶۳ درصد است.

وی اضافه کرد: ۱۰۰ درصد پایانه مسافربری درون و برون شهری و هتل‌ها، ۸۳ درصد ادارات و سازمان‌ها، ۸۱ درصد بانک‌ها، ۷۰ درصد مطب‌ها و ۶۶ درصد نانوایی‌ها به دستورالعمل‌های بهداشتی توجه دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: به دنبال بازرسی وضعیت سلامت محیط کسب و کار که با همکاری سپاه، نیروی انتظامی و تعزیرات حکومتی و دستگاه قضائی از ۲۵ تا ۳۱ تیرماه برگزار شد هفت واحد تعطیل و ۸۰ مورد به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی بیان کرد: یکی از نگرانی‌ها روند رو به رشد ابتلای مددجویان بهزیستی به ویروس کرونا است که باید پذیرش افراد در این مرکز محدود شده و مراجع قضائی افراد جدیدی به بهزیستی معرفی نکند تا اجتماع افراد در این محل‌ها کاهش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان خواستار اعطای مرخصی به زندانیانی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای نظیر سل و اچ. آی.وی هستند شد و افزود: تداوم خود اظهاری در نمونه گیری‌ها و رعایت فاصله اجتماعی در بانک‌ها، بازار خودرو، مراکز خرید، پاساژها دفاتر پیشخوان و پلیس +۱۰ بسیار با اهمیت است.

رئیس دانشگاه با یادآوری اینکه نگرانی‌هایی در زمینه کنکور وجود دارد که این وضعیت بار زیادی را به دانشگاه علوم پزشکی تحمیل کرده است، گفت: با این وجود این دانشگاه آمادگی کامل برای فراهم کردن پروتکل‌های مورد نیاز برای برگزاری کنکور را دارد.

حیدری مقدم اضافه کرد: دانشجویانی که دارای بیماری زمینه‌ای و علائم مشکوک به کرونا هستند باید در فضای مجزا و قرنطینه امتحان بدهند در غیر این صورت قرار گرفتن این افراد در کنار اشخاص سالم نگرانی را بیشتر می‌کند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جواد نکونام درنشست خبری پیش از بازی با نساجی حاضر نشد

ی جولای 26 , 2020
به گزارش خبرنگارمهر، با اعلام هیأت فوتبال قائمشهر، ” جواد نکونام” قرار بوده که عصر یکشنبه درمحل کنفرانس خبری ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر وهیات فوتبال این شهرستان به پرسش خبرنگاران در باره مسابقه تیمش با نساجی مازندران پاسخ دهد که در این نشست حضور نیافت و کنفرانس خبری بدون حضور […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع