۶ میلیون و ۲۷۰ هزارتن گندم از کشاورزان تحویل گرفته شده است

به گزارش خبرنگار مهر، حسن حنان عصر چهارشنبه در بازدید از مراکز خرید گندم در فامنین با بیان اینکه پروژه بزرگ خریداری تضمینی گندم و دانه‌های روغنی در کشور از نیمه دوم فروردین ماه با همت همه عوامل از جمله وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان تعاون روستایی و اتحادیه‌های تعاونی کشاورزی آغاز شده است، گفت: در حال حاضر ۱۲۰۰ مرکز خرید گندم از کشاورزان در کشور تجهیز شده.

قائم مقام شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه برای خریداری دانه‌های روغنی نیز ۲۶۰ مرکز در کشور تجهیز شده است، گفت: فرایند خرید تضمینی تا پایان آذرماه ادامه دارد.

در حال حاضر به طور متوسط برای هر کیلوگرم گندم مبلغ دو هزار و ۵۲۳ تومان پرداخت می‌شود

حنان گفت: قیمت برای هر کیلوگرم گندم در خرید تضمینی توسط شورای اقتصاد ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شد اما با توجه به اینکه کیفیت گندم در سطح کشور بهتر شده در حال حاضر به طور متوسط برای هر کیلوگرم گندم مبلغ دو هزار و ۵۲۳ تومان پرداخت می‌شود.

قائم مقام شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: تا امروز حدود ۶ میلیون و ۲۷۰ هزار تن گندم در کشور از کشاورزان تحویل گرفته شده است.

حنان ارزش گندم خریداری شده را ۱۵ هزار میلیارد تومان ذکر کرد و با بیان اینکه از این میزان تاکنون دولت ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن را پرداخت کرده است، گفت: مبلغ پرداختی چیزی در حدود کل مبلغ خریداری شده گندم کشاورزان در سال گذشته بوده که تا این مقطع پرداخت شده است.

یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طی دو روز آینده به حساب کشاورزان واریز خواهد شد

وی با بیان اینکه در حال حاضر در نیمه راه خرید تضمینی گندم هستیم و سازمان برنامه و بودجه و سایر دست‌اندرکاران در تلاشند مطالبات کشاورزان که سه هزار میلیارد تومان است از محل بودجه منابع عمومی و سازمان هدفمندسازی امروز و فردا پرداخت شود، گفت: در این برنامه ریزی یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طی دو روز آینده به حساب کشاورزان واریز خواهد شد تا به سمت صفر شدن مطالبات کشاورزان و به‌روز شدن پرداخت دولت نسبت به خرید تضمینی گندم باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بازیهای المپیک توکیو قطعا سال آینده برگزار خواهد شد

چ جولای 22 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر، با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان و همه گیر شدن آن در ماه‌های اخیر و درخواست برخی کشورها مبنی بر تعویق در برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ و موافقت IOC، بازی‌های المپیک توکیو یکسال به تعویق افتاد. لذا با توجه به شرایط پیش آمده کمیته […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع