۸۰ سازمان مردم نهاد با حوزه امور بانوان استان همکاری می کنند

به گزارش خبرنگار مهر، نادیا صداقت بعدازظهر سه شنبه در نشست تشکلهای مردم نهاد استان افزود: ۲۲۹ سازمان مردم نهاد در استان وجود دارد که از این تعداد ۱۶۹ تشکل فعال است.

وی با بیان اینکه مشارکت در تشکل‌های داوطلبانه مسیری رو به رشد برای زنان فعال محسوب می‌شود، گفت: زنان به عنوان نیمی از افراد جامعه، با فعالیت در قالب تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند علاوه بر آگاهی نسبت به حقوق فردی خود بر مشکلات، چالش‌ها و تبعیض‌هایی که در حق آنان می‌شود فائق آیند.

صداقت افزود: تحقق این امر، نیازمند بستر سازی، حمایت و برنامه ریزی است و تشکل‌ها یکی از روش‌های اصلاحی است که بر مبنای ایجاد زمینه‌هایی جهت دسترسی زنان به منابع و فرصت‌ها طراحی شده‌اند.

وی تصریح کرد: با توسعه‌ی جوامع، حضور زنان در اجتماع به یک الزام بدل شده است.

صداقت افزود: امروز زنان در بیشتر بخش‌ها حضوری فعال دارند و زنان در کنار جایگاه محوری و نقش سنتی خود در خانواده، در سطوحی دیگر نیز مسئولیت‌هایی را بر عهده دارند، مسئولیت‌هایی که برای زنان بدسرپرست یا سرپرست خانوار اهمیت مضاعفی دارند و در مسیر توانمندسازی زنان، نهادهای مدنی می‌توانند دوشادوش دولت نقش آفرین باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حضور پورعلی‌گنجی در تمرینات رایکا بابل (تصاویر)

س ژوئن 2 , 2020
مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان در تمرین باشگاه رایکا بابل حضور یافت. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، مرتضی پورعلی‌گنجی مدافع ملی پوش فوتبال ایران که به دلیل تعطیلی لیگ ستارگان قطر در ایران و محل سکونتش یعنی شهرستان بابل حضور دارد، عصر امروز در تمرین تیم دسته اولی رایکا حضور […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع