۹۰ درصد دانش آموزان سیستان وبلوچستان وارد شبکه شاد شده اند

ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: ۸۵ درصد مدارس و حدود ۹۰ درصد دانش آموزان استان وارد شبکه شاد شده اند.

حمید رضا رخشانی در جمع خبرنگاران افزود: ۵۴۳۰ نفر امسال در قالب ماده۲۸ و دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش استان می‌شوند. 

وی ادامه داد: ۳۸۲۱ نفر امسال از طریق آزمون استخدامی و ۱۶۰۴ نفر نیز از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب نظام تعلیم و تربیت استان می‌شوند.

وی با بیان اینکه در ۲ سال اخیر با پیگیری‌های انجام شده ۱۳ هزار و ۴۰۰ نفر جذب آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان شده و می‌شوند گفت؛  ۷۱ درصد مدارس سیستان و بلوچستان یعنی افزون‌بر ۴۰۰۰ مدرسه در مناطق روستایی قرار دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: به منظور برخورداری از فضای آموزشی مناسب از اسفند سال گذشته در سه مرحله ۹ میلیارد تومان در حوزه سرانه بهداشتی مدارس استان واریز شده که سرانه هر دانش آموز ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان است.

وی بیان کرد: با وجود افزایش سرانه بهداشتی نسبت به سایر استان‌های کشور همچنان نیازمند کمک خیران نیک اندیش هستیم.

وی با اشاره به اهمیت پرداخت معوقات فرهنگیان بازنشسته سیستان و بلوچستان افزود: ۱۳۲ میلیارد تومان معوقات ۱۰۹۹ فرهنگی بازنشسته استان هفته قبل به حساب آنان واریزشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بروجرد لرزید

چ سپتامبر 16 , 2020
ایسنا/لرستان زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۳.۳ ریشتر بروجرد را لرزاند. زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۳.۳ ریشتر عصر امروز ۲۶ شهریورماه بروجرد را لرزاند. این زمین‌لرزه‌ در ساعت ۱۸ و ۳۸ دقیقه و ۳۲ ثانیه در عمق هشت کیلومتری زمین در موقعیت طول ۴۸.۴۸۵ و عرض جغرافیایی ۳۳.۹۰۶ رخ داد. تاکنون خسارتی از […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع