47 درصد نوزادان کرمانشاهی با “سزارین” به دنیا می‌آیند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بیش از 47 درصد زایمان‌های استان به روش سزارین انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، بهمن روشنی در نشست ترویج زایمان طبیعی با بیان اینکه از سال ۱۹۸۵ جامعه بهداشت جهانی نرخ ایده آل برای سزارین را بین ۱۰ تا ۱۵ درصد در نظر گرفته است، گفت: این در حالی است که نرخ سزارین در کشور و استان ما بسیار بیشتر از این مقدار است.

وی با اشاره به اجرایی شدن برنامه ترویج زایمان طبیعی از سال 1393 در کشور گفت: در این طرح که برای ارتقای سلامت مادران و نوزادان در دستور کار قرار گرفت، با بکارگیری اقداماتی نظیر بهینه سازی و توسعه بلوک زایمانی و ارایه خدمات رایگان زایمان طبیعی در بیمارستانهای دولتی، گام موثری جهت ترویج زایمان طبیعی برداشته شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: متاسفانه در حال حاضر حدود 47.53 درصد کل زایمان‌ها در استان به روش سزارین انجام می‌شود که 43.77 درصد از سزارین‌های انجام شده نیز مربوط به زایمان نخست است.

روشنی خاطرنشان کرد: امسال در بیمارستانهای استان تعداد ۶۰۸۱ زایمان انجام شده که از این تعداد 3191 مورد به روش زایمان طبیعی و مابقی به روش سزارین بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: در همین راستا باید با ارائه آموزش‌های لازم و فرهنگ سازی در خصوص ترویج زایمان طبیعی، آمار سزارین را در استان کاهش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سازمان اوقاف اخذ سند وقفی برای کوه دماوند را تکذیب کرد

ی جولای 26 , 2020
سازمان اوقاف و امور خیریه در اطلاعیه‌ای، خبر اخذ سند وقفی برای بخشی از کوه دماوند را قویا تکذیب ‌کرد. به گزارش ایلنا، سازمان اوقاف و امور خیریه در این اطلاعیه که روز یکشنبه منتشر کرده است، افزود: مع الاسف بدون تحقیق و تدقیق و رعایت جوانب حرفه‌ای حوزه اطلاع رسانی، […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع